Kategorie
Zdrowie

Mezoterapia igłowa – wskazania, przeciwskazania, efekty

0 0
> Read Time:5 Minute, 24 Second

Mezoterapia igłowa to zabieg zaliczany do medycyny estetycznej, którego celem jest dostarczanie naszej skórze odpowiednich substancji regenerujących, odżywczych oraz nawilżających.

Wnikając do głębokich warstw skóry, zabieg mezoterapii igłowej, jest w stanie poprawić jej wygląd zewnętrzny. Redukuje niedoskonałości, spłyca zmarszczki, ujędrnia i wzmaga procesu regeneracji.

Zabieg mezoterapii igłowej może być wykonywany niemalże w każdym obszarze naszego ciała, niemniej jednak wśród najbardziej popularnych miejsc wymienić można: owłosioną skórę głowy, dłonie, dekolt, szyję czy twarz.

Poza rezultatem odmłodzenia zabieg mezoterapii igłowej zapobiegnie też nadmiernemu wypadaniu włosów, jak również zredukuje cellulit i tkankę tłuszczową, która znajduje się na pośladkach, brzuchu lub na udach. Zabiegi te stosuje się także profilaktycznie przeciw powstaniu, jak i pogłębianiu się zmarszczek. Jeśli poszukujemy dobrej kliniki medycyny estetycznej, której pracownicy podejmą się wykonania profesjonalnej mezoterapii igłowej, warto zajrzeć na stronę thebeautydoctors.pl. Pracujący tam specjaliści, dzięki dużemu doświadczeniu, wykonują w pełni skuteczne tego typu zabiegi.

Zabieg mezoterapii igłowej – czym dokładnie jest?

Mezoterapia igłowa to niechirurgiczny zabieg medycyny estetycznej, który polega na podaniu do warstwy właściwej skóry odpowiednich substancji aktywnych, przede wszystkim kwasu hialuronowego, jak również kolagenu i elastyny. Pierwszy spośród zabiegów mezoterapii igłowej został przeprowadzony w roku 1952 przez lekarza Michaela Pistora – jego celem tak naprawdę miała być medyczna pomoc osobie, która nie dosłyszała. Niestety, zabieg nie przyniósł oczekiwanego rezultatu, niemniej jednak umożliwił zredukowanie szumów w uszach, jak i dolegliwości o charakterze bólowym w okolicy uszu. Ta sytuacja sprawiła, iż nie tylko Pistor, ale również inni medycy oraz badacze zaczęli intensywnie pracować nad rozwojem zabiegu mezoterapii.

Ostatnimi czasy doszło do gwałtownego wzrostu popularności omawianej mezoterapii igłowej – przyczyną tego jest spore zainteresowanie medycyną estetyczną. Mezoterapia igłowa umożliwia odmładzanie skóry albo przyspieszenie procesu jej regeneracji, dzięki temu stała się ona doceniana przez osoby, które poszukują niezbyt inwazyjnych metod walki z oznakami starzenia się ludzkiej skóry.

Mezoterapia igłowa ciała i twarzy zaliczana jest do mało inwazyjnych zabiegów w zakresie medycyny estetycznej. Jej cel to nawilżanie, regenerowanie i odżywianie skóry w wybranych obszarach ciała.

Zabieg mezoterapii igłowej – w jaki sposób jest przeprowadzany?

W czasie zabiegu mezoterapii igłowej do skóry na głębokość ok. 2-3 mm przy pomocy mikroskopijnych rozmiarów igły wstrzykuje się koktajl, który zawiera cenne składniki, dobierane właściwie do wybranego pacjenta. Zwykle są to takie substancje, jak witamina A, kwas hialuronowy czy witaminy C oraz E.

Nakłuwanie skóry nie jest na pewno zbyt przyjemne, zatem celem zminimalizowania odczuwanego dyskomfortu, pacjentom podawane jest znieczulenie miejscowe. Niewielkie nakłucia wykonuje się w odstępach co około 5-10 mm. Z tego typu zabiegów powinniśmy korzystać tylko w wykwalifikowanych gabinetach medycyny estetycznej, w których pracują wyłącznie lekarze.

Zabieg mezoterapii igłowej – wskazania

Mezoterapia igłowa może być wykonywana niemalże w każdym obszarze ciała, jednakże wśród najbardziej popularnych miejsc trzeba wymienić: dłonie, dekolt, szyję oraz twarz. Można również wykonać mezoterapię w obszarze pod oczami. Są to części ciała, które wymagają odmładzania, ujędrnienia skóry, rozjaśniania przebarwień, rewitalizacji, najczęściej w wieku dojrzałym. Zabieg mezoterapii igłowej może być wykonywany również w innych miejscach na ciele, na przykład na pośladkach albo brzuchu. Wtedy to zabieg ten stosuje się celem zredukowania cellulitu oraz rozstępów czy też ujędrniania skóry. Sporą popularnością ostatnimi czasy cieszy się także zabieg mezoterapii igłowej w obszarze głowy, co potrafi zahamować łysienie, jak i wzmacnia oraz odżywia kosmyki.

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem kosmetycznym, który umożliwia nam poprawę wyglądu skóry, jeżeli nie jesteśmy zadowoleni z jej stanu. Jest to idealna opcja dla tych osób, które doceniają widoczne rezultaty oraz szybkie efekty w dosyć przystępnej cenie.

Z zabiegów mezoterapii igłowej, warto będzie korzystać, jeżeli nasza skóra jest:

 • przesuszona i zmęczona,
 • uszkodzona przez działanie słońca i promieni UV,
 • pozbawiona elastyczności i wiotka,
 • pozbawiona witamin, co w wypadku skóry na głowę może się przejawiać nadmiernym wypadaniem włosów,
 • wytwarza się na niej cellulit,
 • pokryta licznymi bliznami po wyleczonym trądziku.

Zabiegi mezoterapii igłowej – jak często należy je powtarzać?

Zabieg mezoterapii igłowej jest mało inwazyjny, jak i polega na wykonywaniu licznych dokładnych ukłuć cieniutką igłą po uprzedniej dezynfekcji powierzchni skóry i jej demakijażu. Zabiegi mogą być przeprowadzane na obszarze dekoltu, szyi oraz skóry twarzy. Mezoterapia igłowa umożliwia poprawienie nawilżenia oraz elastyczności naszej skóry już po przeprowadzeniu jednego zabiegu, ale celem zachowania otrzymanych rezultatów zalecane są kolejne zabiegi co ok. 6 miesięcy.

Zabieg mezoterapii igłowej – rezultaty

Różnice będą dostrzegalne zwykle już po jednym zabiegu. Natomiast celem uzyskania najlepszych i długo utrzymujących się efektów, zaleca się przeprowadzenie całej ich serii. Liczbę koniecznych zabiegi ustala się zawsze indywidualnie pod pacjenta, po zebraniu stosownego wywiadu i określeniu stanu skóry. Lekarze zalecają, aby wykonywać 3-7 zabiegów w odstępach czasu 7-21 dni. Jeżeli rezultaty będą zadowalające, trzeba będzie wykonywać zabiegi przypominające z częstotliwością co 4-5 miesięcy.

Wśród rezultatów, które można uzyskać dzięki mezoterapii igłowej w obrębie ciała i twarzy, należy wymienić:

 • usuwanie nieestetycznych przebarwień,
 • głębokie nawilżenie skóry,
 • uzupełnienie niedoborów niezbędnych minerałów i witamin,
 • zwiększenie grubości naskórka,
 • wygładzenie blizn potrądzikowych i zmarszczek,
 • zniwelowanie zasinień/cieni pod oczami,
 • zredukowanie oznak starzenia się skóry,
 • zwiększenie elastyczności naskórka.

Natomiast przeprowadzenie mezoterapii igłowej w obrębie skóry głowy, umożliwia kompleksowe wzmacnianie naszych włosów. Zabieg ten może wspomóc terapię łysienia telogenowego, androgenowego, poporodowego i polekowego. Włosy stają się mocniejsze, szybciej rosną i mniej wypadają.

Mezoterapia igłowa to doskonały sposób, aby w krótkim czasie odzyskać zdrowy i promienny wygląd na twarzy. Chociaż jest to rozpowszechniony zabieg i możemy go znaleźć w ofercie wielu salonów kosmetycznych, warto wcześniej zapoznać się z opiniami odnośnie konkretnych pracowników i świadczonych przez nich usług. Dużą uwagę powinniśmy przywiązywać do stosowanych w danym gabinecie kosmetyków, sprzętu, jak również do doświadczenia i konkretnych rezultatów pracy.

Mezoterapia igłowa – możliwe skutki uboczne

Jak wskazuje sama nazwa omawianego zabiegu, podczas jego przeprowadzania wykorzystuje się igły. Mogą one spowodować skutki uboczne oraz różnego rodzaju niedogodności. Wśród najczęściej spotykanych wymienia się: sińce, krwiaki oraz dolegliwości bólowe. Może także dochodzić do obrzęków czy reakcji alergicznych.

Mezoterapia igłowa – cena

Ceny mezoterapii igłowej uzależnione są od typu zabiegu, jak również od tego, czy będzie on jednorazowy, czy też może kilkakrotnie powtarzany. Mezoterapia igłowa w obrębie twarzy, to zwykle koszt 300-500 złotych (cena zależy od typu substancji, która zostanie wprowadzona pod skórę). W wypadku zabiegu mezoterapii igłowej przeprowadzanej na głowie, cennik za pojedynczy zabieg jest dosyć podobny. Niemniej jednak, w wypadku znacznie bardziej skomplikowanych zabiegów, takich jak chociażby mezoterapia na pozbycie się cellulitu, ceny mogą sięgnąć nawet do kilkunastu tysięcy za całą serię zabiegową.

Mezoterapia igłowa – czy można ją przeprowadzić samodzielnie?

Pod żadnym pozorem, nie powinniśmy próbować przeprowadzać samodzielnie zabiegów mezoterapii igłowej. W specjalistycznych sklepach z wyposażeniem do salonów kosmetycznych, oferowane są ampułki do tego typu zabiegów, niemniej jednak samodzielne przeprowadzenie iniekcji może zakończyć się zakażeniem, uszkodzeniem nerwów, a nawet zamknięciem światła naczyń krwionośnych.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.