Kategorie
Biznes

Maszyny poleasingowe

0 0
Read Time:2 Minute, 42 Second

Sprzęt poleasingowy to przede wszystkim samochody osobowe, dostawcze, rzadziej ciężarowe, a także maszyny rolnicze, czy urządzenia z salonów kosmetycznych. Można je nabyć bezpośrednio od konkretnego leasingodawcy lub na aukcji, najczęściej internetowej.

Leasing – nie tylko dla przedsiębiorców

Obecnie coraz częściej pojawiają się oferty leasingu, skierowane do osób fizycznych. Dotyczą one głównie samochodów osobowych. Co wyróżnia tego typu oferty? Przede wszystkim to, że rata leasingowa jest niższa od przeciętnej raty kredytu konsumenckiego. Dodatkowo pojazdu mechaniczne stosunkowo szybko tracą na wartości, praktycznie tuż po opuszczeniu salonu. Z tego względu część kierowców wybiera leasing na okres roku lub dwóch lat, po czym auto wraca do leasingodawcy. Kierowca nie ponosi m. in. kosztów rejestracji czy ubezpieczenia takiego pojazdu. Jest to też dobra oferta dla tych, którzy lubią testować nowe modele. Cena auta prosto z salonu jest zazwyczaj dość wysoka, co tym bardziej czyni leasing dla osób prywatnych bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem.

Co po zakończeniu leasingu?

Wraz z zakończeniem umowy leasingu, jego przedmiot wraca leasingodawcy. Leasingobiorca ma prawo wykupu przedmiotu leasingu. Z tego uprawnienia korzystają głównie ci użytkownicy, którym udało się zbudować już silną pozycję na rynku, a przedmiot leasingu spełnił swoje zadanie, np. leasingobiorcy maszyn rolniczych czy urządzeń kosmetycznych. Jeżeli natomiast leasingobiorca nie jest zainteresowany wykupem przedmiotu, leasingodawca decyduje się zazwyczaj na jego sprzedaż. Preferowana forma takiej sprzedaży, to zazwyczaj aukcja, która pozwala uzyskać relatywnie najkorzystniejszą cenę. Licytacje nie są bowiem ofertą skierowaną tylko do wybranego klienta, który niekoniecznie musi zaakceptować jej warunki, np. sporna może okazać się cena przedmiotu leasingu.

Leasing umożliwia leasingobiorcy korzystanie z przedmiotu leasingu w zakresie zgodnym z jego przeznaczeniem. Oznacza to, że przedmiot nie powinien być eksploatowany ponad przepisowe normy. Co do zasady podlega on bowiem zwrotowi i może być przedmiotem kolejnej umowy leasingu lub zostać wystawiony na sprzedaż.

Aukcje poleasingowe

W 2021 roku wzrosło ogólne zainteresowanie aukcjami internetowymi. Ma to związek głównie z przedłużającą się pandemia koronawirusa, który sprawił, że znaczna część aktywności życiowych przeniosła się do sieci. Nie inaczej jest też z aukcjami przedmiotów poleasingowych. Wpisując w 2021 roku hasło aukcje przedmiotów poleasingowych, ilość aktualnych ofert będzie dość spora.

Zakup na aukcji jest stosunkowo prosty. Polega na złożeniu oferty zakupu z podaniem górnej ceny, jaką zainteresowany jest gotowy zapłacić. Cena nie powinna być jednak jedynym kryterium wyboru. Warto przed wciśnięciem przycisku szukaj, dokładnie ustalić, jakie informacje są kluczowe dla konkretnego przedmiotu. W przypadku samochodu, będzie to rok produkcji, rodzaj paliwa, model, marka i przebieg. Specyfikacja innych maszyn zależy od ich przeznaczenia. Niemniej jednak punktem wspólnym z pewnością także i tutaj będzie rok produkcji czy rodzaj paliwa w przypadku maszyn rolniczych. W tego typu aukcjach biorą zazwyczaj osoby, które na co dzień zajmują się działalnością rolniczą czy kosmetyczną. Mają one zatem wiedzę, co co konkretnych parametrów, jakie powinien mieć dany przedmiot.

Sprzet wystawiany na aukcje powinien być co do zasady sprawny i umożliwiający korzystanie z niego bez dodatkowych nakładów. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby przedmiotem sprzedaży był przedmiot uszkodzony. Wówczas jednak informacje o zakresie usterek powinny zostać podane w opisie aukcji. Wystawca aukcji powinien być uczciwy wobec klienta i szczegółowo opisać sprzęt, będący przedmiotem sprzedaży. W opisie aukcji można zazwyczaj znaleźć bezpośredni kontakt do wystawcy aukcji, co pozwala na szybkie rozwianie ewentualnych wątpliwości. Statystycznie czas oczekiwania na odpowiedź w formie elektronicznej, wynosi do 4 dni roboczych.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *