Kategorie
Zdrowie

Maseczki higieniczne producent – na co zwrócić uwagę

0 0
> Read Time:4 Minute, 58 Second

Epidemia koronawirusa wywróciła do góry nogami życie wszystkich ludzi na świecie. Pomimo tego, iż po części przyzwyczailiśmy się już do takiej sytuacji, to ciągle znajdują się osoby, które nie wiedzą, jaki model maseczki ochronnej najlepiej wybrać.

W poniższym artykule postaramy się ułatwić podjęcie decyzji, opisując skuteczność, jaką mają chociażby maski ochronne, ich wygląd oraz podając kilka informacji handlowych na ich temat.

Skuteczność maseczek

O ile, abyśmy mogli sami uchronić się przed zarażeniem, potrzeba nam będzie certyfikowana maseczka ochronna, o tyle założenie przez nas jakiejkolwiek osłony na twarz, uchroni przed potencjalnym zakażeniem się od nas inne osoby.

Tym bardziej jeśli kichamy albo kaszlemy, łatwa mechaniczna bariera, którą jest maseczka czy też nawet i szal, wystarczy, żeby móc zmniejszyć ryzyko rozprzestrzenienia się ewentualnych zarazków. W tym właśnie jest sens nakazu zasłaniania ust i nosa, który został wprowadzony przez rząd.

Istotne jest jednakże to, żeby maseczka faktycznie zakrywała szczelnie usta oraz nos i była po prostu wygodna, bo tylko wtedy nie będzie nas kusiło, aby zsunąć ją z nosa albo od czasu do czasu zdjąć. Dobrej jakości maseczki możemy znaleźć na stronie internetowej https://www.twplast.pl/

Rozmiary maseczek

Maseczki higieniczne mogą mieć różne kolory, ale również różnorodne rozmiary: S, M, L, XL. W sklepach znajdziemy także maski ochronne mające rozmiar uniwersalny – szyję się je w taki sposób, aby mogły się dopasować do kształtu oraz wielkości twarzy.

W celach ochronnych stosuje się nie tylko maseczki higieniczne mocowane przy pomocy założonych za uszy gumek, ale także wiązanych za naszą głową tasiemek.

Pierwsze z rozwiązań jest dużo szybsze do obsługi, niemniej drugie umożliwia dokładniejsze dopasowanie maseczki do twarzy. Osoby, które noszą na co dzień brodę, powinny wybierać nieco większe rozmiary.

Materiał na maseczki higieniczne

Produkt ochronny, jakim są na przykład maseczki chirurgiczne, może zostać zrobiony z różnych surowców. Można je uszyć z certyfikowanego materiału w kolorze białym albo innej włókniny.

Poza dwuwarstwową bawełną, podczas kichania, przed roznoszeniem zarazków uchroni nas także Iyocell. Jest to nie tylko trwały, ale również chłodzący oraz oddychający materiał.

Nie tylko surowiec, ale i gumki winny być ognioodporne i dające się wyprać w temperaturze minimum 60 stopni.

Maseczka ochronna – czym powinniśmy się kierować podczas jej wyboru?

Jednorazowa, wielorazowa, a może maseczka dwuwarstwowa? Wybór opcji jest naprawdę duży, zatem trzeba poszukać takiej, która będzie nie tylko skutecznie hamowała rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa, ale też innych drobnoustrojów, które przenoszone są za pośrednictwem drogi kropelkowej, ale także komfortowa podczas użytkowania.

Kluczową kwestię stanowią jednakże wymogi Ministra Zdrowia, według których właściwa maseczka ochronna winna przylegać ściśle do naszej twarzy, umożliwiać swobodne oddychanie i posiadać nauszniki.

Podczas zakupu warto zatem zwracać uwagę na rozmiary maseczek, ich kształt – im bardziej dopasowany do kształtu twarzy, tym dla nas lepiej, jak i na materiał, z którego ją wykonano.

Maseczki higieniczne – rodzaje

Najswobodniej zdecydowanie oddycha się, jeśli stosujemy jednorazowe maseczki higieniczne, które jednakże spełniają powierzoną im funkcję przez krótki czas.

Bawełniane maseczki chirurgiczne mogą być jednakże używane wielokrotnie, niemniej jednak należy właściwie je dezynfekować.

Firmy zajmujące się produkcją maseczek ochronnych potrafią nas zaskoczyć, nie tylko dużym wyborem typów, ale także wzorów i kolorów, pośród których każda osoba może znaleźć coś dla siebie. Który typ maseczki będzie dla nas najlepszy?

Maseczki chirurgiczne

Pierwszym, a zarazem najbardziej popularnym rodzajem maseczki, będzie chirurgiczna maseczka dwuwarstwowa zawierająca warstwę melt blown. To właśnie ostatni z wymienionych elementów, jest ważny dla użytkowników, ponieważ wykazuje zdolności filtrujące.

Trzeba mieć na uwadze, iż ten typ maseczki chroni nie samą osobę ją noszącą, ale innych w jej otoczeniu. Opcja zarażenia przez osobę zakładającą maseczkę, jest jednakże ograniczona za sprawą fizycznej bariery, która utrudnia przedostawanie się bakterii, jak i drobnoustrojów do środka naszego organizmu.

Maseczki wielorazowe mające trzy warstwy

To zdecydowanie najczęściej wybierana opcja maseczek ochronnych. Model mający zakładki, może się rozszerzać po tym, jak założymy go na twarz, dzięki temu jego noszenie jest komfortowe.

Najlepiej sprawdzą się bawełniane modele, które pozwalają na swobodne oddychanie. Taką maskę można spokojnie nosić przez kilka godzin. Sprawdzi się zatem, kiedy zmuszeni jesteśmy do zasłonięcia nosa i ust choćby w miejscu, gdzie pracujemy.

Maseczki wielorazowe z filtrem

Stanowią nie tylko skuteczną ochronę przed wirusem, ale też innymi rodzajami drobnoustrojów przenoszonych za pośrednictwem drogi kropelkowej. Wyróżniają się kieszonką, w której można umieścić odpowiedni filtr. Tego typu maseczki najlepiej używać w miejscach publicznych, gdzie niekoniecznie mamy czas na zmianę.

Miejmy jednakże na uwadze, iż filtry muszą chronić przed wirusami. Dzięki czemu będą filtrowały powietrze z cząstek wirusów, a nie tylko pyłu czy też smogu.

Dokonując wyboru właściwej maseczki ochronnej, możemy doprowadzić do zmniejszenia ryzyka zarażania się koronawirusem, ale także do zwiększenia swojego komfortu. Na pewno warto, gdyż noszenie maseczki może nam uratować życie i wcale nie musi być dla nas niewygodne.

Maseczki ochronne a noszenie okularów

Maseczki wielokrotnego użytku, mogą być niewygodne szczególnie dla osób, które noszą na co dzień okulary, gdyż posiadają one przy maseczkach tendencję do zaparowania szkieł. Często jednakże stanowi to rezultat niewłaściwego sposobu dobrania maseczki, która winna ściśle zasłonić usta oraz nos. Jeżeli maseczka będzie nazbyt luźna, powinniśmy spróbować skrócić jej gumki albo mocniej zawiązać tasiemkę za głową, żeby maska lepiej przylegała.

Inną metodą na poczet ograniczenia zaparowywania okularów będzie zawinięcie brzegi górnego w masce do góry. Dzięki temu zyskamy podwójną grubość materiału w najważniejszym miejscu, co stanowi z jednej strony dobrą blokadę dla ogrzanego powietrza, z drugiej zaś lepsze wchłanianie pojawiającej się wilgoci.

Jeżeli to nie zda egzaminu, warto abyśmy kupili specjalistyczny spray przeciwko parowaniu okularów. Według tego, co obiecują producenci, tego typu spraye działają przez 72 godziny. Jedyną wadą tego typu rozwiązania, będzie to, iż okulary staną się od niego bardziej podatne na ewentualne zabrudzenia.

Maseczki przeznaczone dla dzieci

Skoro nawet osoby dorosłe nie przepadają zbytnio za codziennym noszeniem maseczek ochronnych, trudno będzie nam sobie wyobrazić, aby chętnie zakładały je dzieci. Możemy je jednakże do tego w pewien sposób zachęcać, dokonując wyboru modeli z przyjemnego w dotyku surowca, we wzory i kolory, które mogą przypaść dzieciom do gustu. Z uwagi na to, iż dziecięca skóra jest na ogół bardzo delikatna w przeciwieństwie do osób dorosłych, warto abyśmy zwrócili uwagę, żeby wybrana maska pozostała hipoalergiczna.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.