Kategorie
Prawo

Kancelaria sosnowiec – jak wybrać odpowiedniego radcę prawnego?

0 0
> Read Time:5 Minute, 22 Second

Dobry radca prawny, powinien być godny naszego zaufania. Z pewnością nie korzystamy nazbyt często z takich usług, jeżeli już dojdzie do takiej sytuacji, to warto przemyśleć jego wybór.

Sami nierzadko nie zdajemy sobie w ogóle sprawy, w jaki spośród mamy się zachowywać w sądzie i czy poradzimy sobie samodzielnie. Łacińska zasada mówi o tym, iż nieznajomość prawa szkodzi.

Dlatego też odpowiedni radca prawny może nam być niezbędny. Poszukując dobrego radcy prawnego, warto zajrzeć na stronę kancelarii https://kamiljanko.pl/, gdzie możemy liczyć na profesjonalną pomoc.

Przede wszystkim zaś zyskamy pewność właściwej reprezentacji. Radca prawny wyjaśni nam także wszelkie zawiłości prawne, które dla zwykłego człowieka nie są znane albo po prostu ich nie rozumie.

Od wybrania odpowiedniego radcy prawnego zależy sporo kwestii, jak chociażby nasza wygrana w danym sporze sądowym. Nie można zatem wybierać przypadkowego adwokata, uprzednio trzeba się zorientować na rynku. Jak więc wybrać właściwego radcę prawnego?

Radca prawny – jak wybrać tego właściwego?

Na pewno duża część osób może być zaskoczona zakresem usług, jakie świadczą radcy prawni. Pokazuje to wyłącznie, iż w wielu sytuacjach nie warto odpuścić i jeżeli tylko czujemy, iż nasze prawa zostały ewidentnie naruszone, musimy zasięgnąć pomocy radcy prawnego.

Jako konsumenci posiadamy prawo niewiedzy, niemniej jednak mamy także prawo domagania się przestrzegania prawa. I w tym właśnie pomoże nam radca prawny. Lista spraw, w przypadku których może nas on wspierać, jest naprawdę dosyć długa.

Wśród nich warto wymienić:

  • spory z ubezpieczycielami (na przykład w sprawach zbyt niskiej kwoty odszkodowania),
  • spory z pracodawcami,
  • reprezentację klientów przed urzędami i sądem,
  • sprawy z zakresu prawa rodzinnego: spadek, podział majątku, ustalanie władzy rodzicielskiej, sprawy o alimenty, rozwody.

Już ta dosyć krótka lista pokazuje nam, z iloma różnorodnymi sprawami możemy się mierzyć na różnych etapach życia. W każdej spośród nich pomóc nam może dobry radca prawny.

Czy radca prawny z polecenia jest dobrym wyborem?

Wiele osób, poszukując odpowiedniego radcy prawnego, najpierw zasięga opinii osób bliskich albo znajomych. Jeżeli ktoś w naszym otoczeniu korzystał już z usług wybranego radcy prawnego i był z nich zadowolony, to z pewnością chętnie nam go poleci. Warto jednakże brać pod uwagę, iż prawo to bardzo złożona oraz rozbudowana dziedzina, zaś radcowie prawni zwykle specjalizują się w konkretnej gałęzi.

Dlatego też radca prawny, który pomagał naszej rodzinie uzyskać odszkodowanie, niekoniecznie będzie biegły w sprawach rodzinnych czy też karnych. Jeżeli jednak nie będzie się specjalizował w sprawach, z którymi się do niego zgłosimy, winien nas o tym poinformować i polecić ewentualnie jakiegoś innego specjalistę w tym fachu.

Samodzielny wybór radcy prawnego – na co należy zwrócić uwagę?

Jeżeli chcemy samodzielnie dokonać wyboru radcy prawnego, musimy zapoznać się z witrynami internetowymi wybranych kancelarii. Jakie wymogi powinien spełniać radca prawny? Powinien przede wszystkim:

  • posiadać odpowiednie doświadczenie i odpowiednią ilość lat pracy w swoim zawodzie – zwykle im dłużej dany radca prawny pracuje w swoim zawodzie, tym większe posiada doświadczenie, miał szansę także zetknąć się z różnorodnymi sprawami, reprezentował z pewnością w sądzie różnych klientów i doskonale zna prawo i umie je odpowiednio zinterpretować, jak również bronić własnych racji na sprawach sądowych. Miejmy jednakże na uwadze, iż wówczas koszty mogą być większe aniżeli w wypadku początkujących w tym zawodzie, gdyż doświadczenie radcy prawnego musi przecież kosztować,
  • mieć dobre opinie – nie tylko zadowoleni, ale również niezadowoleni z oferowanych usług radcy prawnego nierzadko dzielą się własnymi opiniami w sieci; po wstępnym wybraniu radcy prawnego warto poddać weryfikacji, czy osoby będące jego klientami chcieli się wypowiadać odnośnie świadczonych przez niego usług,
  • oferować odpowiedni zakres wsparcia – jeśli szukamy radcy prawnego, który pomoże nam w sprawach rodzinnych, powinniśmy wcześniej sprawdzić, jaki zakres pracy oferowany jest przez wybranego specjalistę.

Jaka powinna być osoba udzielająca porad prawnych? Przede wszystkim rzetelna oraz skuteczna, ale również przepełniona empatią, tym bardziej jeśli zajmuje się na co dzień bardzo delikatnymi sprawami, przykładowo sprawami rodzinnymi czy też rozwodami.

Warto brać pod uwagę, iż nawet najlepszy radca prawny nie zawsze będzie zwycięzcą danego postępowania, gdyż efekt w zakresie sprawy sądowej zależny jest nierzadko od interpretacji danego sądu.

Bezpośredni kontakt z kancelarią

Zanim podejmiemy decyzję odnośnie skorzystania z porady konkretnego radcy prawnego, powinniśmy się z nim wcześniej skontaktować. Warto zadzwonić do kilku takich specjalistów, dopytać o szczegóły i postarać się zwrócić szczególną uwagę na jakość kontaktu z danym adwokatem. Możliwe jest, iż pozostaniemy w stałym kontakcie z radcą prawnym przez kilka miesięcy i będziemy mu chcieli zadawać różne pytania, dlatego kontakt musi być dla nas satysfakcjonujący.

Osoba udzielająca odpowiedniej porady prawnej za sprawą powyższych porad, na pewno będzie łatwiejsza do znalezienia.

Wynagrodzenie za porady prawne nie powinno mieć wpływu na naszą decyzję

Sporo osób chcących skorzystać z porad radcy prawnego, poświęca wiele czasu na poczet znalezienia odpowiedzi na ważne pytanie – jak dużo trzeba będzie zapłacić za obsługę prawną ich sprawy? Najważniejszym czynnikiem może się stać zatem cena, którą w rzeczywistości powinno się brać pod uwagę jako ostatnią.

Niewątpliwie nikt nie ma zamiaru wydawać wielu milionów na poczet rozwodu, jednakże jeżeli w perspektywie sprawę można przegrać, to chyba lepiej będzie wydać nieco większą kwotę na profesjonalnego radcę prawnego, aniżeli na alimenty dla żony albo utracić cały wspólny majątek.

Ceny usług świadczonych przez radców prawnych mogą być różne, sporo zależeć będzie od kwestii siedziby danej kancelarii, doświadczenia wybranego prawnika, ale również od trudności danej sprawy, żądań obu stron sprawy, jak i potencjalnych zagrożeń mogących wystąpić na sprawie sądowej.

Nie można zatem znaleźć jednoznacznego cennika, który wskaże nam cenę za usługę konkretnego radcy prawnego. W takim wypadku konieczna jest wizyta w kancelarii, jak i szczera rozmowa z radcą prawnym, który w obiektywny sposób dokona oceny sytuacji i doradzi nam, jak można by było przeprowadzić najlepiej całość sprawy.

Bez względu na to, cena nie może być decydującym czynnikiem w zakresie wyboru konkretnego radcy prawnego do naszego postępowania. Dużo lepszymi kryteriami wyboru, będą wymienione wyżej opinie, wcześniejsze doradztwo, jak i specjalizacja w danej dziedzinie prawa.

Sprawy pozornie proste

Dobry radca prawny będzie w stanie nie tylko uświadomić nam finansowe warunki współpracy czy też wysokość sądowych kosztów, ale również czas trwania swojej pracy i znaczenie naszej sprawy.

Dobry adwokat nie będzie nas zbywał poprzez napisanie odpowiedniego pisma procesowego, zaś dokładnie omówi nasz kłopot, a to wszystko w ramach podpisywanej z nim umowy.

Odpowiednie podejście radcy prawnego powinno obejmować zadanie przez niego wielu pytań. Takie działania są zawsze objęte tajemnicą zawodową, dlatego nie musimy się obawiać. Ponadto dana kancelaria nie może wykorzystywać ujawnionych wcześniej informacji przeciwko własnemu klientowi.

Po przeprowadzeniu stosownego wywiadu może się okazać, iż nasza sprawa się przedawniła, np. wraz z majątkiem odziedziczymy spore długi. Dlatego tak ważne jest indywidualne podejście radcy prawnego do każdego klienta.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.