Kategorie
Inne

Jakie usługi oferuje pralnia chemiczna?

0 0
> Read Time:5 Minute, 36 Second

Pralnia chemiczna

Pralnia chemiczna zajmuje się praniem odzieży, która nie nadaje się do prania wodnego. Technologia pralni polega na praniu odzieży przy zastosowaniu rozpuszczalnika w hermetycznym, bezwylotowym agregacie piorąco-suszącym. Jest to tak zwana technologia ekologiczna, ponieważ opary z urządzenia nie wydostają się na zewnątrz. Opary tworzące się w procesie suszenia są wymrażane przy użyciu specjalnej chłodziarki, a więc skroplone i zwrócone z powrotem do zbiorników agregatu. Czyszczenie chemiczne jest alternatywą dla tradycyjnego prania wodnego i często jedyną opcją dla pewnych materiałów. Proces czyszczenia nazywany jest inaczej praniem na sucho.

Pralnia chemiczna- jakie usługi oferuje?

Pralnia chemiczna zajmuje się praniem takich materiałów, jak wiskoza, jedwab, skóra czy wełna merynosów. Takie materiały wymagają tak zwanego prania na sucho. Niektóre pralnie chemiczne mają w swojej ofercie również odbiór i dowóz prania. Dzięki temu można oszczędzić czas, ale trzeba liczyć się z wyższymi kosztami usługi. Zazwyczaj już na drugi dzień można cieszyć się ze skuteczności prania chemicznego i odebrać czyste oraz pachnące ubrania. Oddając odzież do pralni chemicznej można mieć pewność, że pracownicy w trakcie prania chemicznego usuną z ubrań wszelkie zabrudzenia. W pralni wykonuje się też suszenie ubrań przy użyciu profesjonalnej suszarki. Pralnie chemiczne zajmują się czyszczeniem odzieży, dywanów, pościeli, koców, firanek czy obrusów.

Jak działa pralnia chemiczna?

W jaki sposób właściwie działa pralnia chemiczna? Sposób działania tego miejsca jest prosty. Proces prania chemicznego dzieli się na kilka części. Najpierw ubranie zostanie przeglądnięte przez specjalistów. Muszą oni ocenić, czy dana odzież może być wyczyszczona chemicznie, czy jednak nadaje się tylko do czyszczenia przy użyciu wody. W kolejnym etapie pracownicy przekładają ubrania do specjalnego agregatu i wybierają właściwy program. Pranie przebiega w sposób automatyczny, a agregat zostaje cały czas szczelnie zamknięty. Opary rozpuszczalnika nie przedostają się na zewnątrz. Jak przebiega pranie chemiczne? Najpierw usuwa się trudne plamy, poprzez potraktowanie ich skutecznym środkiem. Zbiornik napełnia się w jednej trzeciej rozpuszczalnikiem, po czym usuwa się pozostałe zanieczyszczenia. Na koniec pracownicy zajmują się prasowaniem.

Pranie chemiczne- jakich środków się w nim używa?

Do czyszczenia chemicznego wykorzystuje się specjalne rozpuszczalniki. Co ważne, takie preparaty są całkowicie bezpieczne dla tkanin, nie należy więc obawiać się o uszkodzenia. Pranie w rozpuszczalniku pozwala także na wzmocnienie struktury tkanin i przedłużenie ich żywotności. Proces czyszczenia przebiega zazwyczaj przy pomocy czterochloroetylenu. Preparat ten odznacza się wysoką siłą czyszczącą, przez co usuwa nawet bardzo problematyczne plamy. Innym rozwiązaniem jest użycie środka o nazwie GreenEarth, który jest bezpieczny dla środowiska. Ma on postać płynnego silikonu, który charakteryzuje się właściwościami rozpuszczającymi nawet silne zabrudzenia i to z różnych materiałów. Ubrania po czyszczeniu tym rozpuszczalnikiem bardzo ładnie pachną. Kolejną propozycją stosowalną w pralniach chemicznych jest Sensene. To preparat na bazie modyfikowanego alkoholu, który poradzi sobie z wszelakiego typu plamami. Ponadto, zapewnia zachowanie intensywnych kolorów czyszczonych ubrań. Pralnia chemiczna używa też czasem rozpuszczalnika o nazwie perchloroetylen. To rozpuszczalnik o wysokiej czystości, małym napięciu powierzchniowym i niskiej lepkości. Doskonale przedostaje się w głąb włókien, dzięki czemu sprawia, że pranie chemiczne jest skuteczne. Świetnie usuwa zwłaszcza plamy organiczne. Rozpuszczalnik nie zostawia zapachu, usuwa plamy i zapewnia bezpieczne czyszczenie odzieży. Pralnia korzysta jedynie z dobrych i delikatnych środków, które nie doprowadzają do uszkodzenia odzieży.

Usługa maglowania w pralni chemicznej

W pralni chemicznej ubrania nie są tylko czyszczone w agregacie, ale także prasowane. Pracownicy zajmują się ich dokładnym prasowaniem, składaniem i pakowaniem w folię ochronną. Do tego oczywiście niezbędny jest profesjonalny sprzęt. Takie miejsca posiadają na wyposażeniu magiel. Jest to wydajne urządzenie, które służy do prasowania płaskich wyrobów włókienniczych. Można w nim wyprasować ubrania i odzież roboczą, dzięki czemu można pozbyć się wszelkich zagnieceń powstałych podczas czyszczenia chemicznego. Maglowanie opiera się na prasowaniu tkanin przy wykorzystaniu specjalnych systemów walców. Dzięki takiemu urządzeniu zwiększa się efektywność pralni chemicznej.

Kiedy warto wybrać pranie chemiczne?

Na rynku działa wiele pralni chemicznych, które świadczą różne usługi. Oferują nie tylko profesjonalne czyszczenie chemiczne, ale też suszenie i dokładne prasowanie, dzięki czemu odzież wygląda doskonale i to bez użycia wody. Pranie chemiczne w niektórych przypadkach jest niezbędne. Nie zawsze jesteśmy w stanie samodzielnie wyprać swoje rzeczy, zwłaszcza jeśli użycie wody im szkodzi. Ponadto, do pralni chemicznej warto oddać rzeczy, jeśli nie możemy w pełni pozbyć się z nich plam dostępnymi środkami. Wtedy ich usunięcie jest możliwe jedynie się dzięki pracy profesjonalistów pralni chemicznej.

Ile trwają usługi pralni chemicznej?

Standardowe usługi trwają przeważnie do 24 godzin. Jest to czas wystarczający, aby pracownicy mogli przyjąć, wyprać i przygotować odzież tekstylną. A więc czas ten wystarczy na oczyszczenie zwykłych ubrań, jakie nosimy na co dzień. Inaczej sprawa wygląda z praniem koszul. Z uwagi na ich specyfikę konstrukcję i konieczność prasowania, taka usługa może trwać nawet dwa razy dłużej. O wiele dłużej należy czekać na inne elementy garderoby takie jak produkty skórzane oraz obuwie. Jest to spowodowane tym, iż nie można w ich przypadku proces prania na sucho może odbywać się nawet ręcznie, co wydłuża czas takiej usługi nawet do 14 dni. Niektóre pralnie chemiczne mają w swojej ofercie usługi prania ekspresowego, co jest dobrym wyborem, jeśli się nam spieszy i zależy na czasie. Na czas trwania usługi mają też wpływ inne czynniki, takie jak czas oddania odzieży czy też lokalizacja pralni i jej wielkość.

Jakie są zalety pralni chemicznej?

Główną zaletą skorzystania z usługi prania chemicznego jest skuteczność właśnie takiego sposobu czyszczenia. Oddając odzież w ręce specjalistów, możemy mieć pewność, że pomimo braku użycia wody, szybko pozbędziemy się plam, a nasza odzież będzie wyglądała jak nowa i ładnie pachniała. Rozpuszczalniki poradzą sobie nawet z bardzo ciężkimi zabrudzeniami. Istotną zaletą skorzystania z oferty pralni chemicznej jest tak samo oszczędność czasu. To świetny wybór dla osób zapracowanych, żyjących w szybkim tempie, które nie mają czasu na pranie i prasowanie. To też opcja dla osób, które nie mogą pozbyć się trudnych plam ze swoich ulubionych ubrań, pomimo stosowania różnych środków. Oddając odzież do pralni chemicznej, odbieramy ją wyczyszczoną, suchą i wyprasowaną. Co ważne, nie traw to wcale długo. Ponadto, możemy mieć pewność, że nasza odzież nie zostanie uszkodzona i nie zafarbuje się. Odpowiedzialność za nasze rzeczy spoczywa na pracownikach zakładu. To oni dobierają najlepsze środki do czyszczenia naszej odzieży, a także oceniają to, czy nadaje się ona w ogóle do takiego prania.

Jaką pralnię chemiczną wybrać?

Oczywiście ważna jest przede wszystkim jej oferta. Profesjonalna pralnia chemiczna powinna przyjmować wiele różnych części garderoby i to wykonanej z tych delikatnych materiałów, jak jedwab. Ponadto, powinna umożliwiać też czyszczenie domowych tekstyliów, jak zasłony, pościel dywany, jak i odzież na specjalną okazję. Obsługa powinna być sympatyczna i profesjonalna, a pralnia powinna posiadać na wyposażeniu nowoczesne maszyny. Dobrze, jeśli zajmuje się ona prasowaniem i maglowaniem. Warto z pewnością zapoznać się z ofertą pralnia-pelikan.pl

Korzystanie z usług pralni chemicznej niesie ze sobą wiele korzyści. W takim miejscu bez problemu oczyścimy nawet silnie zabrudzone ubrania, bez jakiegokolwiek ryzyka ich zniszczenia. Co ważne, odzież będzie całkowicie gotowa do noszenia.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.